Život v přítomném okamžiku 

  "Žiji jógou, aneb jak se můj život proměnil"...

- Petra ŠROUBKOVÁ - lektorka jógy a pilates, masérka

Poprvé jsem se setkala s jógou před 8 lety, kdy jsem zavítala na svou první lekci jógy.  Důvod byl prostý, vybočit ze zaběhnutých kolejí, zkusit něco nového a hlavně potřeba se zastavit a zklidnit, alespoň na chvíli "utéct od všeho". 

Přiznávám se, že jóga nebyla láska na první pohled, ale aniž bych to tenkrát tušila, byl to krok, který změnil můj život.       

Dá se vůbec od života utéct? Ale kam? Kde je to pohádkové místo, kde mi bude dobře, budu se cítit v bezpečí, milovaná a šťastná? Odkud se bere ta neustálá vnitřní nespokojenost?  Mám svou práci, kariéru, jsem finančně nezávislá. Vždyť toto nám bylo od dětství vštěpováno "někam to dotáhnout, mít se dobře, stát na vlastních nohách"... Tak proč mě nic z toho nenaplňuje? Má smysl vkládat svou energii do plnění snů druhých? Jak dlouho ještě budu předstírat, že je můj život v pořádku?   Zní Vám to povědomě? ...      

Díky strachu a nedůvěře v sebe sama jsem dlouhých 15 let nedokázala nic ve svém životě změnit. Přijmout za něj plnou zodpovědnost, najít si svůj směr/záměr a realizovat ho.          Nízká sebedůvěra, strach z prohry a neúspěchu, nepřijetí sebe sama, neuvědomění si své vlastní hodnoty, to vše mě úplně paralyzovalo a život mi protékal mezi prsty.  Rostoucí neláska k sobě mě vrhala do nekonečné spirály nevydařených partnerských vztahů, což vedlo k ještě větší frustraci a nespokojenosti sama se sebou. Nasadila jsem si masku, skryla se pod ní, uzavřela jsem se do sebe a nikoho k sobě nepustila. Na chvíli se to zdálo jako účinné opatření, ale přišla vnitřní osamělost a prázdnota, celý svět kolem mě ještě více zšedl.

Lidé se bojí pádu, stejně tak, jako jsem se kdysi bála já. Ale na pádech je pozitivní to, že po něm vždy následuje vzestup :-) Můžete klesnout na úplné dno, ale ze dna vede jediná cesta - cesta vzhůru.

Dnes už neutíkám, nechávám se unášet proudem a tak nějak plynu v časoprostoru, někdy i mimo něj :-)                        

Jóga je můj život, radost, touha objevovat, nacházím v ní hluboký klid, rovnováhu a pravdu o tom, kdo skutečně jsem. Neustále mi nastavuje zrcadlo a učí mě poznávat sebe sama, respektovat se, naslouchat si a přijímat se takovou jaká jsem, milovat se.     

Je krásné dojít poznání, že vše co chceme, leží skutečně na dosah. Stačí to jen uchopit. Nebojovat, přestat se bát, věřit si a věřit nekonečné síle a moudrosti Vesmíru. Protože Vesmír/Bůh nás miluje přesně takové jací jsme a chce, abychom byli šťastní. Stačí otevřít svoje srdce, následovat svůj vnitřní hlas a nechat vše plynout...